Stopniowe przywrócenie wolontariatu

W związku z ograniczaniem obostrzeń wprowadzonych ze stanem epidemii w Polsce poprzez rozprzestrzenianie się wirusa Sars-CoV-2 informujemy, że Miejskie Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Żarach przy ul. Żurawiej 32, wprowadza ułatwienia dla osób adoptujących oraz stopniowe przywrócenie wolontariatu od dnia 11 maja 2020r.

Ponieważ zagrożenie epidemiologiczne jeszcze nie minęło, wszystkich odwiedzających schronisko prosimy o zachowanie wszystkich obowiązujących środków ochrony indywidualnej i bezpieczeństwa.
Adopcja zwierząt będzie prowadzona w poniedziałki, wtorki, czwartki i piątki w godzinach od 10:00 do 12:00.
Osoby chętne adoptować psa/kota prosi się o wcześniejszy kontakt telefoniczny w celu umówienia się na konkretny dzień i godzinę.

Wyprowadzanie zwierząt poniedziałki, wtorki, czwartki i piątki w godzinach od 12:00 do 16:00. Aby uniknąć gromadzenia się osób oraz uniknięcia oczekiwania na zwierzęta, prosimy wolontariuszy zainteresowanych wyprowadzaniem o wcześniejszy kontakt teIefoniczny.

Aby móc wejść na teren schroniska należy bezwzględnie przestrzegać poniższych zasad:

 

1. Na terenie schroniska mogą przebywać maksymalnie 2 osoby,

2. Na teren schroniska będą wpuszczane tylko osoby pełnoletnie, nie będą wpuszczane dzieci nawet w obecności osób dorosłych (rodziców),
3. Do schroniska należy przychodzić pojedynczo (w przypadku osób ze sobą niespokrewnionych),

4. Osoby wchodzące na teren schroniska zobowiązane są do odpowiedniego zabezpieczenia swojej osoby poprzez posiadanie maseczki i rękawiczek,

5. Wchodząc i wychodząc do części administracyjnej należy zdezynfekować ręce,

6. Zaleca się aby wolontariusze przynosili ze sobą swoją smycz,

7. Zwierzęta na spacery tylko dla osób pełnoletnich będą wydawane i odbierane przez pracowników
8. Bez wyraźnej zgody pracowników należy nie wchodzić do budynku administracyjnego i na teren schroniska.

About the Author

Redaktor strony